Montessori centrum

V Montessori centru nabízíme vzdělávací aktivity pro rodiče a děti ve věku od 4 měsíců do 6 let. V průběhu školního roku také pořádáme pro veřejnost přednášky o Montessori vzdělávání v rámci projektu „Pomáháme školám růst“ a Centra kolegiální podpory pro náš kraj, které u nás vzniklo.

Do většiny kurzů je možné se přihlásit i v průběhu školního roku. V případě dotazů či rezervace místa v kurzech nás neváhejte kontaktovat na info@skolacampana.cz.

Naše nabídka

Kurzy pro rodiče s dětmi:

Montessori dílničky pro rodiče s dětmi od 18 měsíců do 3 let (60 minut) – začátek kurzu 1. března 2024

Přihlašování na druhé pololetí, bude probíhat od 1. února 2024, prostřednictvím online přihlášky.

ONLINE PŘIHLÁŠKU NALEZNETE ZDE: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdvc6gztdOcq_tA6jkeV9H5h2LGbfKrPcS3z7My5i15wUAVKA/viewform

 • Seznámení a práce s Montessori pomůckami, tematický blok aktivit
 • Termíny a místnost: pátek od 9:00 do 10:00,  třída Montessori centra v 1. patře budovy
  V případě naplnění kapacity otevřeme druhou skupinu od 10:30 do 11:30 hodin
 • Začátek kurzu 1. března 2024 (celkem 12 lekcí)
 • Omezená kapacita 10 dětí/kurz
 • Lektorka kurzu: Adéla Očadlá
 • Více informací k volným místům na e-mailu: adela@skolacampana.cz

V pečlivě připraveném prostředí Montessori pracovny si mohou rodiče s dětmi vyzkoušet práci s Montessori pomůckami a materiálem. Věnujeme se zde především aktivitám praktického života, který zahrnuje spoustu činností z každodenního života jako je praní, zametání, umývání nádobí, zapínání, vkládání, příprava svačinky apod. Rozvíjíme u dětí smyslové vnímání, jemnou i hrubou motoriku, koordinaci oko – ruka, řečové, hudební i výtvarné dovednosti. Děti se učí soustředěné práci i dokončovat jednotlivé aktivity.

Součástí Montessori pracovny je i blok aktivit připravených k různým tématům se spoustou říkanek, písniček, pohybových a poznávacích her.

V průběhu pracovny mají rodiče možnost získat informace a podněty pro aktivity v domácím prostředí. Děti zde mají možnost zvykat si na kolektiv dětí a dospělých a rozvíjet komunikaci, své sociální kontakty a dovednosti.

Platba za kurz – 2. pololetí, 12. lekcí – 3 000 Kč v ceně je zahrnuta i svačinka dětí. Mimo jiné jsou v ceně zahrnuta setkávání v „Montessori kavárně“ s lektorkou, kde se rodiče seznamují s pomůckami, s Montessori vzděláváním, přístupem a setkávání jsou zaměřena na různá témata včetně výchovy dětí. Setkávání probíhají jednou za dva měsíce v Mateřské škole Campana.
Kurzovné hraďte prosím na účet MŠ: číslo účtu: 2100824532 / 2010 (Fio banka, a.s.), variabilní symbol: den narození dítěte ve formátu DDMMRR, zpráva pro příjemce: MŠ, daný měsíc, jméno dítěte.

Lekce neprobíhají o státních svátcích a velikonočních prázdninách. 

 

 

Hudební škola Yamaha pro děti od 4 měsíců do 4 let

 • Kroužek ve spolupráci s Hudební školou Yamaha
 • Lektoruje Petra Hanzlová
 • Termín a místnost: úterý a středa, Montessori centrum
 • Začátek kurzu únor 2024

Robátka – pro děti od 4 do 18 měsíců

První krůčky k hudbě – pro děti od 1,5 do 4 let

Programy Hudební školy Yamaha spojují několik aktivit do uceleného celku:

– rytmizace písní (lidových i umělých různých žánrů)

– pohyb (ztvárnění písní i skladeb vážné hudby)

– hra na základní Orffovy nástroje (dřívka, rolničky činelky, bubínky, maracas a mnohem více…)

– výtvarná činnost (rozvoj fantazie při dokončování obrázků v našich barevných leporelech)

– od 4,5 let základy hudební nauky a hry na flétnu, práce s boomwhackers, zvonkohrami…

Naše metodiky se zaměřují na rozvoj „kognitivní schopnosti“, tedy vlastnosti, kdy děti dokáží kreativně přiřazovat věci do celků. Naprostá většina dětí má přirozený dostatek schopností, tedy hudebního sluchu, tonálního cítění, hudební paměti a představivosti, předpokladů k hudební tvořivosti a rovněž i vrozený smysl pro rytmus. Rozvíjením rytmického cítění při rytmických hudebních činnostech rozvíjíme nejen hudební schopnosti dítěte, ale i jeho bystrost vnímání, koncentrabilitu, jemnou motoriku a neurosvalovou koordinaci. Hudba podporuje řečové předpoklady. Správné vedení k rytmu dokáže eliminovat řečové vady, podpoří matematické schopnosti a podporuje výuku cizích jazyků. Přijďte vyzkoušet a registrujte se na nezávaznou lekci. Těšíme se na Vás!

Platba za kurz – probíhá prostřednictvím registrace.

Odkaz pro registraci on-line https://yamahaprodeti.webooker.eu

Fotogalerie